Integracja


Spotkanie integracyjne odbędzie się w dniu 12 września 2016 roku i jest podzielone na dwie części. W pierwszej – w godzinach 18.45-19.45 – zapraszamy Państwa na rejs galeonem po Zatoce Gdańskiej. W drugiej – w godzinach 20.00-22.00 – na wspólną biesiadę przy szantach.

REJS GALEONEM DRAGON

Rejs galeonem zaplanowaliśmy w godzinach 18.45-19.45. Spotykamy się przy statku o godzinie 18.40. Statek będzie zacumowany przy Nadbrzeżu Pomorskim, vis-a-vis Akwarium Gdyńskiego.

Galeon „Dragon” to statek wycieczkowy, przeznaczony do rejsów turystycznych na pełnym morzu. Ma długość 45 m, szerokość 8,20 m, 4 maszty i może zabrać na pokład 200 pasażerów. Oprócz pokładu otwartego ma także obszerną salę na dolnym poziomie. W centralnej części tej sali znajduje się duży bar.

W zależności od warunków pogodowych, galeon zabierze Państwa na rejs albo po porcie gdyńskim, albo po Zatoce Gdańskiej. Podczas rejsu po porcie zobaczą Państwo stocznię, suche doki, Stocznię Marynarki Wojennej, Port Marynarki Wojennej, infrastrukturę portową. Wszystko to w godzinach pozwalających na obserwowanie zachodu słońca z perspektywy Zatoki Gdańskiej.

Czas trwania rejsu to 50 min. Rekomendujemy założenie wygodnego stroju i obuwia na płaskim obcasie. Po zakończeniu rejsu, udamy się pieszo na wspólną biesiadę do klubu „Pokład”, zlokalizowanego ok. 7 minut od miejsca zacumowania statku.


Jak dotrzeć?

Brak bezpośredniego połączenia SKM, trolejbusowego lub autobusowego. Zalecamy przejazd ZKM – najbliższy przystanek to Skwer Kościuszki Info-Box. Po wyjściu z przystanku, należy skierować się w stronę skweru Kościuszki i iść cały czas prosto, dochodząc do końca al. Jana Pawła II (czas przejścia z przystanku do miejsca zacumowania statku to ok. 15 minut).

Dla osób podróżujących z PPNT Gdynia: z przystanku Centrum Nauki Experyment najlepiej wybrać linię obsługującą przystanek Skwer Kościuszki Info-Box (m.in. 21, 23, 24, 29) – czas przejazdu to ok. 10 min.BIESIADA NA POKŁADZIE I SZANTY

Biesiadę zaplanowaliśmy w godzinach 20.00-22.00. Pokład znajduje się przy al. Jana Pawła II 11, tuż przy końcu skweru Kościuszki. Osoby, które nie będą brały udziału w rejsie, proszone są o samodzielne przybycie do klubu Pokład, zgodnie z czasem rozpoczęcia biesiady.

Klub Pokład to jedno z miejsc utrzymanych w morskim klimacie w Gdyni. Oryginalny wystrój, bogato zaopatrzony bar, dwa piętra, duży parkiet, a wszystko to utrzymane w kapitańskim stylu. Jednym z elementów oryginalnego wnętrza jest ogromna replika starego żaglowca, wykonana z dbałością o każdy szczegół. Lokal posiada 240 miejsc siedzących – w zaplanowanych godzinach spotkania będzie on wynajęty na wyłączność.

Spotkanie zaplanowaliśmy w stylu morskim. Rozpoczniemy wspólnym posiłkiem w formie dań serwowanych oraz bufetu szwedzkiego, a następnie zaprosimy Państwa do wspólnej zabawy przy szantach. Na powitanie każdy otrzyma gadżet marynarski oraz śpiewniki.


Jak dotrzeć?

Brak bezpośredniego połączenia SKM, trolejbusowego lub autobusowego. Zalecamy przejazd ZKM – najbliższy przystanek to Skwer Kościuszki Info-Box. Po wyjściu z przystanku, należy skierować się w stronę skweru Kościuszki i iść cały czas prosto, dochodząc do końca skweru. Klub Pokład znajduje się niemal na tej samej wysokości co charakterystyczna fontanna przy al. Jana Pawła II (czas przejścia z przystanku do klubu Pokład to ok. 8 minut).
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!
Komitet Organizacyjny
V Ogólnopolskiego Zlotu Asystentów Rodziny